Vetingu në prokurori, 3 prokurorët që do verifikohen
Nis Vettingu edhe te Prokuroria e Përgjithshme. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit hedh shortin në organin qendrorakuzës për efekt të Vettingut.

Nga shorti janë përzgjedhur 15 dosje për tre prokuroret Arqile Koçaj, Artur Selmani dhe Sokol Stojani.

Kujtojmë që Arqile Koçaj është një prej ish-kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm, sot kreu i Njësisë së Dekriminalizimit në institucionin qendrorakuzës. /Shqiptarja.com/
Shtuar më 23/01/2018, ora 13:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori