Vetevendosja behet gati per protesta
Pëlqej
Albeu.com
Rreth deklaratës së shefit të diplomacisë së BE-së, Javier Solana, por edhe të disa diplomatëve të OKB-së, se është arritur pajtueshmëri e duhur mes palëve për rikonfigurimin e misionit civil ndërkombëtar në Kosovë, ...... përkatësisht shtrirjen e EULEX-it, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë për Radio Kosovën se politikanët e Kosovës tjetër flasin e tjetër veprojnë.

Ata paraqitën tepër të butë me ndërkombëtarët, kurse para mediave këtu bëhen se nuk lëshojnë pe për çështjet e ndjeshme.

Ndryshe, Kurti paralajmëroi protesta dhe demonstrata, për formën dhe kohën e të cilave po zhvillohen konsultime të duhura, spikati ai.
Shtuar më 24/11/2008, ora 16:12
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori