Vetem 23% e qytetareve serbe mendojne se Kosova do te mbetet ne kuader te Serbise
Albeu.com
Vetem 23% e qytetareve serbe mendojne se Kosova do te mbetet ne kuader te Serbise nderkaq 33 per qind e tyre jane shprehur se Kosova do te shkeputet nga Serbia. Ne baze te nje sondazhi me te ri me qytetaret e Serbise se cfare mendojne per zgjidhjen e ceshtjes se Kosoves, numri me i madh i te anketuarve apo 38 per qind e tyre mendojne se Kosova vetem formalisht eshte ne perberje te Serbise. Nderkaq 33 per qind e tyre jane shprehur se Kosova do te shkeputet nga Serbia. Dicka me pak se nje e katerta e tyre apo 23 per qind mendon se Kosova formalisht dhe faktikisht do te mbetet ne kuader te Serbise. Kete sondazh e ka bere nje qender marketingu nga Beogradi ne bashkepunim me British Market Research Bureau nga Londra. balkanweb
Shtuar më 11/05/2005, ora 17:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori