Vështirë të gjesh truprojë me gjatësinë e Ramës
Shpesh opozita e cila në parlamentin e ri tashmë është maxhorancë ka akuzuar më parë ish-kryeministrin Sali Berisha për numrin e lartë të shoqëruesve që ai mbante. Tashmë është koha që të shohim se sa do të jetë numri i shoqëruesve që kryeministri i ri Edi Rama do të mbajë në dispozicion.

Arben Çuko, ish-drejtuesi i Gardës, njëherazi deputet i Partisë Socialiste shprehet për A1 Report se këto figura Garda do t’i ruajë sipas ligjit por me një numër të kufizuar shoqëruesish. Për sa i përket kryeministrit, Z.Edi Rama, Çuko shprehet se për Ramën do të jetë vështirë të gjendet një truproje fizike.

Sipas ligjit ish-funksionarët publikë duhet të kenë një numër të kufizuar, ku ish-Presidenti dhe ish-kryeminstri do të kenë nga 4 shoqërues, ndërsa ish-Kryetari i Kuvendit dhe ish-ministri i Rendit nga 2 shoqërues. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 16:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori