Ushqime dhe ujë, qytetarët e Tiranës i bashkohen studentëve (FOTO LAJM)

Ende po vazhdon masivisht protesta e studentëve para Minisrisë të Arsimit në Tiranë. Ndërkaq me ta janë solidarizuar edhe shumë biznese dhe qytetarë dhe po shpërndajnë ushqim për protestuesit,shkruan albeu.com.

Entuziazmi i studentëve është në kulm dhe vazhdimisht këndohet himni kombëtar ndërsa nga ana tjetër edhe sot Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka kërkuar të dialogojë me ta.

Sot në orën 16:00 skadon afati që qeveria duhet të plotësojë kërkesat e studentëve./albeu.com/
Shtuar më 11/12/2018, ora 12:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori