Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi
Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrës së numrimit të votave .

Kjo qendër e pajisur me 6 monitore elektronike për numrimin e votave, është vendosur në një ambient privat që ndodhet pranë prefekturës Kukës. Ndërkohë nde nuk ka informacione se si do të veprohet për ngritjen e qendrave të votimit në datën 30 Qershor .

Kukës duhet të hapen 88 qendra votimi sepse sipas listave të publikuara më heret, para dekretit të Presidentit, numri i votuesve është mbi 44000.

Ndërkohë kujtojmë se ditën e nesërme në orën 18:00 kryeministri Rama do të marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës në këtë Qark në Aeroportin e Kukësit. Edhe në këtë qytet janë paralajmëruar protesta të forta që kundërshtojnë mbërritjen e Ramës si dhe zhvillimin e zgjedhjeve vendore me datën 30 Qershor.
Shtuar më 24/06/2019, ora 21:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori