Vendimi i ambasadës/ Kush është prokurori shqiptar dhe e shoqja që kanë abuzuar me vizën amerikane?
Një prokuror i nivelit të lartë në Shqipëri dhe bashkëshortja e tij, kanë abuzuar me vizën amerikane, çka ka detyruar ambasadën amerikane të revokojnë vizat për disa gjyqtarë e prokurorë.

Por për arsye të mbrojtjes së të dhënave personale, sic thuhet ne njoftimin e ambasades se SHBA, nuk jepen shumë informacione se kush është ky prokuror dhe bashkëshortja e tij, shkruan Panorama.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka revokuar vizat jo-emigruese për disa gjyqtarë dhe prokurorë shqiptarë.

Kjo “pasi ka dalë në përfundimin që këta zyrtarë nuk kualifikohen për këto viza”, thuhet ne njoftimin e shperndare per mediat./Albeu.com/

Shtuar më 26/01/2017, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori