Vendi vakant në KLD, "Ligjet" miratojnë kandidaturën e PD-së
Komisioni i Ligjeve
Me votat e mazhorancës, Komisioni i Ligjeve votoi sot kandidaturën e PD-së për vendin vakant të KLD-së. Pas prezantimit të Lulëzim Lelçaj, deputeti i socialist Pandeli Majko deklaroi se kandidatura nuk i zotëron kriteret, duke paralajmëruar votat kundër kandidaturës që e cilësoi si politike.

Por, kryetari i komisionit, Ilir Rusmajli tha se Lulzim Lelçaj ka 15 vjet eksperiencë pune dhe i plotëson të gjitha kriteret ligjore për të qënë anëtar i KLD-së. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2013, ora 12:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori