Vendi preket sërish nga tërmetet (FOTO LAJM)

Lëkundje të shumta sizmike kanë karakterizuar ditën e sotme.

Sërish epiqendra e tyre ka qenë Gjiri i Lalzit dhe Hamallaj në Durrës.

Sipas të dhënave që mblidhen e përpunohen nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti më i fuqishëm ka rënë në mesditë në orën 14:00 i me lëkundje 2.5 ballësh i shkallës rihter.

Ka pasur lëkundje edhe gjatë natës dhe ditës, ndërsa deri në orën 20:00 kanë rënë 8 tërmete të shkallëve të ndryshme, por kryesisht të lehta.

Shtuar më 11/07/2018, ora 20:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori