Vendi nuk gjen qetësi nga tërmetet, ku ishte epiqenda dhe sa ballë
Një tjetër lekundje termeti eshte regjisruar ne oret e para te mengjesit te sotem ne vend.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton ne faqen e tij zyrtare per nje tjeter lekundje qe ka regjistruar ne oren 05:22 te mengjesit te sotem.

Termeti ka qene me magnitude 3.4 dhe ka pasur epiqender 10 km ne veri te Durresit.

Termeti pason lekundjet e shumta qe pasuan termetin e frikshem te se shtunes pasdite, me magnitude 5.8 e qe u shoqerua me panik te madh, demte te shumta ne banesa e objekteve te ndryshme dhe njerez te lenduar, por per fat asnje viktime.

Shtuar më 24/09/2019, ora 08:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori