Moore në Tiranë, kërkon garanci për mbarëvajtjen e zgjedhjeve
Update- Vizita e drejtorit për Europën Qëndrore dhe jugoreDepartamentin e Shtetit në Tiranë synon të krijojë besimin e shqiptarëve tek procesi zgjedhor. Gjatë një prononcimi të shkurtër për mediat pas takimit me kreun e PS-së, Jonathan Moore u shpreh se SHBA deshiron te sigurohet se populli shqiptar të ketë besim në procesin zgjedhor.

“Ne duam të sigurohemi që populli shqiptar të ketë besim në procesin zgjedhor, në institucionet dhe rezultatet e zgjedhjeve”, tha Moor.


08:51 -Jonathan Moore, Drejtori për Europën Qëndrore dhe jugoreDepartamentin e Shtetit ka nisur sot në mëngjes takimet në Tiranë. Në orën 08:30 zyrtari i lartë amerikan ka takuar kreun e PS-së Edi Rama.

Sipas “Zërit të Amerikës”, çështja e KQZ-së pritet të jetë pjesë edhe e bisedimeve të Drejtorit për Europën Qendrore dhe jugoredepartamentin e Shtetit Jonathan Moore, i cili parashikohet të rikthehet në Tiranë. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2013, ora 11:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori