Vëllai i Rezartës vë kujën nga spitali: Kush ta bëri këtë?!
Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi fshatin Xhyrë të Librazhdit, ku çifti i të rinjve Olsian dhe Rezarta Hajdari dyshohet se tentuan që ti jepnin fund jetës, duke u vetëhelmuar.

19 vjeçarja nuk mundi dot që të mbijetonte, duke mbërritur e vdekur në spitalin e Librazhdit, ndërkohë që Olsiani po lufton për të qendruar në jetë.

Vëllai i Rezartës, është ai që ka vënë kujën në spitalin e Elbasanit, dhe ku duket se hedh dyshime të forta mbi ngjarjen, teksa kërkon që të gjejë vrasësit e motrës së tij.

“Oh Zot, kush ta bëri të keqen ty, oh Zot! Kush qe ai dorëmallkuar që ta bëri këtë, kush qe?! Ça mi bënë motrës teme, ku qenë ato, ku janë të iki ti vras, ti shuaj të gjithë”, janë disa nga thirrjet rrëqethëse të të riut. /albeu.com/
Shtuar më 13/12/2019, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori