Veliaj zbulon kur nis vaksinimi anti COVID-19 në Shqipëri: Më ka informuar Rama
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka zbuluar kur do të nisë procesi i vaksinimit anticovid-19 në Shqipëri.

Sipas Veliajt, kryeministri i tha do bëhet porosia e vaksinës në 2-3 burime, ndërsa pritet që pranvera ose vera e ardhshme të na gjejë në fushatë vaksinimi.

"Shpresa ime e madhe dhe ajo që më ka informuar kryeministri është porosia e vaksinës në 2-3 burime, që pranvera ose vera e ardhshme të na gjejë në fushatë vaksinimi, do bëj që e gjithë skuadra të funksionojë me shpejtësi maksimale..."- tha ndër të tjera Velaij. /albeu.com/

Shtuar më 26/11/2020, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori