Veliaj mban premtimin, betonizohet parku i lojërave (VIDEO)

Bashkia po punon me ritme te shpejta. "Parku" i lojrave te pushtetit qe nuk pyet askend, po betonizon mushkerine e kancerizuar te Tiranes #QytetaretperParkun

Posted by Qytetarët Për Parkun on 2016-03-16
Pavarësisht protestave te shumta nga ana e shoqërisë civile sikundër edhe opozitës, Veliaj e ka mbajtur fjalën, kur deklaroi më herët se punimet brenda në Parkun e Liqenit do të bëheshin.

Sikundër duken qartë dhe nga pamjet, punëtorët kanë nisur punën me ritme të larta.

Pritet që brenda parkut natyror të ndërtohet një kënd lojrash për fëmijë, ndonëse projekti u kundërshtua me forcë. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2016, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori