Veliaj lëshon gojën: Idiotët si vigani-shkurtabiqi mendojnë për by**ën e tyre
Erion Veliaj e ka lëshuar gojën gjatë një takimi me këshillin konsultativ të qeverisjes qendrore dhe vendore pas tërmetit që goditi Tiranën dhe Durrësin.

Teksa nuk i kurseu ironitë për opozitën si dhe veprimin e djeshëm të përfaqësuesve të saj që u larguan nga tryeza për Reformën Zgjedhore, siç ishte Ivi Kaso, Veliaj tha se ata mendojnë për by**ën e tyre.

“Ka qenë një moment gjunjëzimi ndaj natyrës tërmeti. Në një hotel tjetër u bë teatër, mendojnë për vete dhe ikin nga tryezat. Më falni për shprehjen; për by**ën e tyre. Ka ardhur nevoja për një tërmet mentaliteti. Si mund të funksionoje politika kështu?! Shpërblim për zjarrfikësit. Këta janë heronj, ata që kanë ngelur pa gjumë 72 orë. Jo këta idiotët, vigani-shkurtabiqi, që ikin nga tavolina”, tha Veliaj.
Shtuar më 26/09/2019, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori