Veliaj le pa "fjalë" gazetaren: Jam gati të hipi në tavolinën tënde dhe të kërcej...
Mungesa e reshjeve dhe problematikat me furnizimin me ujë në kryeqytet kanë qenë gjithashtu një shqetësim për qytetarët e po ashtu edhe për kryebashkiakut Veliaj, i cili ka habitur me deklaratën e tij.

I ftuar në emisionin Studio e Hapur, Veliaj ka bërë sërish apel drejtuar qytetarëve që të kursejnë ujin si dhe ka deklaruar:

“Po të ishte reale që ai kërcimi indian sjell shi, jam gati të hipi majë tavolinës tënde e ta kërcej tani”.

“Duhet të tregohemi të kujdesshëm me përdorimin e ujit të pijshëm. Është e nevojshme që të tregojmë një menaxhim më të kujdesshëm, pasi për shkak të mungesave të shiut, nuk kemi ujë aq sa duhet.

Kemi 6 muaj pa reshje në Tiranë.

Po të ishte reale që ai kërcimi indian sjell shi, jam gati të hipi majë tavolinës tende e ta kërcej tani.

Por nuk kam çfarë të bëj, nuk ka shi. Këtë e konfirmon edhe Energjetika, që ka probleme për shkak të situatës me motin. Edhe vendet e tjera të rajonit ndodhen në këtë situatë”- ka shtuar më tej Veliaj. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 23:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori