Vdes nga meningjiti një vogëlushe shqiptare në Itali, nis hetimi për mjekët
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një fëmijë vetëm 3 vjeç e gjysëm ka humbur jetën në spitalin Civil të Brescia.

Mësohet se fëmija ishte me origjinë shqiptare dhe prindërit e saj ishin rezidencë në Kremone.

Vajza sipas mjekeve ishte e prekur nga menengjiti dhe gjendja e saj që më ardhjen në spital ishte krituke.

Hetimet jane hapur për 22 mjeke, 7 në spitalin Maggiore të Kremones dhe 5 në Spitalin Civil të Brescia.

Tani prindërit e vajzës duan që të hidhet dritë mbi rastin.

Në trupin e fëmijës tashmë është kryer autopsia dhe dosja e saj, sic ndodh gjithmonë në këto raste, është e hapur për vrasje.

Orët e ardhshme, do të jenë të rëndësishme për të mësuar në lidhje me zhvillimin një hetimi për atë që ndodhi në orët e fundit të jetës së fëmijës.

Duket se vajza e vogel ishte prekur nga për një formë e meningjitit që duket ta ketë origjinën nga një infeksion veshi./albeu.com/

Shtuar më 28/02/2017, ora 15:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori