Vdes në aksident Kosta Trebicka, denoncoi tregtinë e armëve në Gërdec
Albeu.com
Kosta Trebiscka është njohur për denoncimin mbi tregëtinë e municioneve drejt Afganistanit vetëm pak ditë pas tragjedisë së Gërdecit të ndodhur më 15 mars.Sipas të dhënave të para të policisë aksidenti ka ndodhur pas mesditës pranë fshatin Lekas të Korcës. Biznesmeni mësohet të ketë qenë i vetëm në makinë.
Makina e aksidentuar është tip Nisan Patrol me targë TR 88 43J.
Policia është njoftuar nga banorë të zonës në lidhje me aksidentin e ndodhur. Sipas dëshmive banorët kanë gjetur në makinë dokumente me emrin e Kosta Trebickës.
Një grup prokurorësh dhe familjarë të biznesmenit janë nisur nga Tirana pë të bërë identifikimin e viktimës.
Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur motivet e aksidentit. (news24)
Shtuar më 12/09/2008, ora 22:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori