Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Vasili ironizon Ramën: Kryeministrit pjellë e padijes dhe anti-shkencës
Kreu i Grupit Parlamentar prane LSI-se, Petrit Vasili, përmes nje statusi ne “Facebook”, ka folur lidhur me ceshtjen shume te diskutuar ditet e fundit per gjendjen ne te cilen ndodhet institucioni i “Akademise se Shkencave”.

Statusi:

Akademia e Shkencave ka nevojë për reformim, por jo për inkuizicionin financiar të Kryeministrit.

Shkenca nuk ka nevojë per asgjësim, rrethim dhe izolim.
Shkenca ka nevojë për mbështetje, përkrahje, legjislacion të ri të përparuar dhe reformë të thellë. Inkuizicioni mesjetar i kryeministrit pjellë e padijes dhe anti-shkencës. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2017, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori