Vasili betohet para presidentit Nishani, zyrtarisht ministër i Drejtësisë
Ministër i Drejtësisë sot është zyrtarisht Petrit Vasili pasi u betua sot para Presidentit të Republikës, Bujar Nishani.

Një ditë më parë Kuvendi miratoi me 76 vota pro, dekretin e Presidentit që emëron Petrit Vasilin në postin e Ministrit të ri të Drejtësisë. Petrit Vasili zëvendëson në këtë detyrë Ylli Manjanin.

Dekreti i shkarkimit të Manjani u miratua dje me 74 vota pro, 3 vota kundër dhe 1 abstenim./albeu.com/


Shtuar më 03/02/2017, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori