Vangjel Kosta dhe Albana Shtylla, kandidatë për anëtarë të KLD
Gjatë mesditës, grupi parlamentar socialist ka propozuar dy kandidatë për anëtarë të Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Albana Shtylla dhe Vangjel Kosta, janë dy kandidatët e propozuar nga PS, pas shkarkimit nga Kuvendi të nënkryetarit të KLD, Elvis Çefa dhe anëtarit tjetër Lulzim Lelçaj.

Vangjel Kosta ka shërbyer si ndihmës ligjor në Gjykatën e Lartë, ndërsa tashmë ushtron profesionin e avokatit, ndërsa Albana Shtylla ka qenë anëtarë e KQZ. Ndërkaq, kandidaturat pritet të marrin miratim në Komisionin e Ligjeve, para votimit në Kuvend. /albeu.com/

Shtuar më 27/10/2014, ora 14:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori