Valbona Mema merr titullin “Mjeshtri i Madh” (FOTO LAJM)

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani është në përfundim të mandatit të tij në krye të shtetit dhe ai e ka shfrytëzuar këtë periudhë për të shpërndarë tituj dhe dekorata për artistët e vendit.

E fundit që ka marrë titullin e nderit “Mjeshtri i madh” është këngëtarja Valbona Mema e cila njihet për këndimin e këngëve të Shqipërisë së Mesme.

'Faleminderit..familja ime qe me ka mbeshtetur ne rrugen e bukur dhe te veshtire te artit dhe faleminderit Z.president Bujar Nishani per vleresimin me cmimin "Mjeshter i Madh"'-ka shkruar këngëtarja në instagramin e saj.

Duhet thënë se në fakt Presindenti është kritikuar shumë për titujt që i ka dhënë shumë prej artistëve duke i konsideruar të pamerituara dhe të pavlera.

Vlen të përmendet rasti i këngëtares Rozana Radi dhe aktorit të humorit Julian Deda. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori