Vaksinimi anti-covid, Rama sulmon dhe bën fajtore sërish BE
Kryeministri Rama ka sulmuar sërish BE për mosshpërndarje të barabartë të vaksinave të COVID-19.

"Për fat të keq në konceptin e planifikimit të marrjes së aksesit përmes Pfizer, BE-ja nuk pa përtej kufijvevetvetes dhe e la fatin e vaksinimit të njerëzve në rajonin tonë në atë që u quajt marrëveshje bilaterale..."

Deklarata e Ramës:

Besoj e keni lexuar deklaratën e fundit të OBSH-së që ka folur për katastrofën e mundshme morale për shkak të mosgarantimit të barazisë së aksesit të vaksinës nga të gjithë.

Kjo është një pabarazi dhe për një vend si ne nuk është e panjohur.

Për fat të keq në konceptin e planifikimit të marrjes së aksesit përmes Pfizer, BE-ja nuk pa përtej kufijvevetvetes dhe e la fatin e vaksinimit të njerëzve në rajonin tonë në atë që u quajt marrëveshje bilaterale.
Shtuar më 18/01/2021, ora 18:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori