Vaksinimi anti-covid nisi me bujë, kaq njerëz u vaksinuan sot në Shqipëri
Ka zgjatur vetëm 1 orë procesi i vaksinimit anti covid-19 i cili nisi për herë të parë sot në Shqipëri, në stadiumin "Air Albania".

Burimet bëjnë me dije se sot janë arritur të vaksinohen vetëm 50 persona, mes tyre kryeministri Edi Rama, shefja e Infektivit Najada Como dhe mjekët Pëllumb Pipero e Tritan Kalo.

Nëser në orën 09:00 të mëngjesit do të nisë sërish procesi i vaksinimit për një periudhë kohe e cila ende nuk dihet.

Burimet bëjnë me dije se rreth 1000 vaksinat që erdhën sot nga vendet partnere po ruhen në ISHP në temperaturën -80 gradë. /albeu.com/


Shtuar më 11/01/2021, ora 16:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori