Vaksina kundër gripit, grupet që e përfitojnë falas
Që prej fillimit të këtij muaji, në të gjitha qendrat shëndetsore në vend po shpërndahen vaksina kundër">kundër gripit.

Ditën e sotme, kryeministri Rama me anë të një postimi në Facebook, ka deklaruar se grupmosha e fëmijëve nga 2 deri në 5 vjeç si dhe të moshuarit, do e përfitojnë falas">falas.

Deklarata e Ramës
“MIRËMËNGJES dhe me ftesën për të shkuar pranë qendrës suaj shëndetësore për të marrë vaksinën kundër">kundër gripit, të cilën grupet më të rrezikuara si të moshuarit, fëmijët (2-5 vjet) dhe të sëmurët kronikë do ta kenë falas">falas, ju uroj një javë të mbarë “, shkruan Rama.
Shtuar më 18/11/2019, ora 11:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori