Vajza e re me koronavirus del me sukses nga operacioni urgjent
Një vajzë e re me koronavirus ka dalë me sukses nga një ndërhyrje urgjente kirurgjikale tek spitaliShefqet Ndroqi”.

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se ekipet tona të mjekësisë janë në lartësinë e detyrës.

“🔴Ekipet tona mjekësore në lartësinë e detyrës🙏🏼 Realizohet me sukses ndërhyrja kirurgjikale urgjente tek një vajzë e re e konfirmuar me COVID-19, në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, nga ekipi i kirurgjisë drejtuar nga dr. Ylber Vata, së bashku me dr. Dorian Bozaxhi, dr. Arjan Vyshka, dr. Luna Hasipi, kryeinfermiere Manushaqe Hoxha dhe instrumentare e ndërhyrjes Valbona Bulku.

🔴 Hapet sot spitali i 2️⃣ COVID, spitaliShefqet Ndroqi” për trajtimin e pacientëve të prekur nga #COVID-19”, shkruan Manastirliu. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2020, ora 19:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori