Vajza arbëreshe kënaq zemrat e shqiptarve me këtë melodi matjane (VIDEO)
Arbëreshët janë komuniteti shqiptar ndoshta më i veçanti.

Ata shpesh na suprizojnë me mënyrën se si e kanë ruajtur traditën dhe gjithçka tjetër ka të bëjë me shqiptarët e të gjitha trevave.

Së fundmi është publikuar një video e tyre teksa luajnë muzikë matjane dhe ajo është parë e shpërndarë shumë në Facebook.


Shtuar më 25/09/2018, ora 08:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori