Vajza 18 vjeçare rrëfen tmerrin: Prindërit e alkoolizuar më rrahin çdo natë

Rastet e dhunës në shqipëri janë të përditshme, sidomos ato ndaj femrave.

Por rasti i kësaj vajze vrërtet që ka prekur shumë zemra.
Ajo ka shkruar nëredaksinë e JOQ për të treguar dhunën sitstematike që i vjen nga prindërit e saj të cilët janë të dy të alkoolizuar sipas vajzës 18 vjecare.

Ajo shprehet se nuk shkon dot në Polici pasi prindërit e kërcënojnë.

Në vijim mesazhi i saj:

"Prsh Jeta Osh Qef… Jam nj vajz 18 vjec nga vlora qe dhunohem nga kafshet sps prinder me falni por nuk mund ti quaj… Ata jan te alkolizuar dhe cdo nat esht makth per mua… Ju nuk e dini cdo t thot dhimbje ama me besoni un e perjetoj dhe nuk ja uroj askujt… Kam nj enderr shkollimin por kjo gj esht e pamundur pasi leket q punoj un i harxhojn ata duke konsumuar pije alkolike… I lutem Zotit cdo nat qe nj der e re dhe plot shpres t hapet… Ja pra njerez kjo ndodh ktu ne kte vend sketere Shqipri." /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2017, ora 18:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori