Ushtria shqiptare shfaq në kufi me Rusinë "bishën" e blinduar të skuadrës së bombave (FOTO LAJM)

Pëlqej
Skuadra shqiptare e çaktivizimit të bombave kanë marrë pjesë në një ushtrim qytetin Aizkraukle të Letonisë në kuadër të stërvitjes së NATO-s në shtetet balltike.

Gjatë stërvitjes ata kanë simuluar vendosjen e lëndës eksplozive në në një shkollë duke kryer fillimisht evakuimin e nxënësve dhe më pas evidentimin, transportin në një vend të sigurt dhe çaktivizimin e lëndës eksplozive, shkruan Albeu.com.

Ekipi shqiptar ishte pajisur me një robot të posaçëm për raste të tilla si edhe një makinë të blinduar të futur sëfundmi në inventarin e Ministrisë së Mbrojtjes. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2017, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori