Urdhri i Sakos, gardistët nuk do të marrin më armë në shtëpi
Pëlqej
Nënoficerët e Gardës së Republikës nuk do të marrin më armën në shtëpi. Ky është urdhri i fundit i kreut të Gardës së Republikës Gramoz Sako i cili ka kërkuar që të gjithë nënoficerët e Gardës së Republikës pas përfundimit të shërbimit të dorëzojnë në repartin përkatës armët e tyre për të udhëtuar në drejtim të shtëpisë dhe në kohën e lirë i paarmatosur.

Ky urdhër prek një numër shumë të madh punonjësish të Gardës, pasi pjesa më e madhe e tyre janë nënoficerë. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori