Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Urdhër arresti për ushtarakun që urdhëroi masakër ndaj shqiptarëve
Albeu.com
Ushtarak malazezë që kanë urdhëruar masakra ndaj shqiptarëve të Kosovës të cilët lanë vendin për t’i shpëtuar konfliktit, janë vënë në kërkim të Policisë së Podgoricës.Lajmin e kanë konfimuar mediat malazezë sipas të cilave i pari në këtë listë ëhstë predrag Stugarin. Për të është lëshuar një urdhër arresti. Strugarin aktualisht ndodhet në Beograd dhe arrestimi i tij duket të jetë i vështirë.
Shtuar më 08/08/2008, ora 17:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori