Uordsuort: Autonomia dhe pavarësia janë e njëta gjë
Albeu.com
Ambasadori britanik në Beograd, Stiven Uordsuort, ka deklaruar se ekziston një përparim në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit dhe se treshja ndërmjetësuese duhet të shqyrtojë mundësinë e një zgjidhje kompromisi midis pavarësisë dhe autonomisë së Kosovës.Sipas tij, duhet shqyrtuar thelbin e jo termat, dhe se si pavarësi si dhe autonomi, do të thotë udhëheqje e punëve vetjake. Ambasadori britanik ka përkujtuar se ministrat e jashtëm të Grupit të Kontaktit kanë rënë dakord që procesi negociator për Kosovën të mbyllet më 10 dhjetor.
Shtuar më 22/10/2007, ora 19:19
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori