UNMIK-u nuk mund te ndermjetesoje ne bisedime
Albeu.com
Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës mohojnë mundësinë e ndërmjetësimit të UNMIK-ut për formatin e bisedimeve Kosovë-Serbi. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramë Manaj ka thënë se bisedime të drejtpërdrejta të shtetit të ...... Kosovës dhe shtetit të Serbisë mund të ketë në një kohë të përshtatshme, por gjithmonë në nivel të përfaqësimit të zyrtarëve më të lartë të dy shteteve të pavarura, por ka mohuar mundësinë që UNMIK-u të ketë rol ndërmjetësues.

Ndërkohë, opozita kërkon që të mos ketë bisedime me Serbinë pa njohjen e shtetit të Kosovës nga kjo e fundit.
Shtuar më 18/05/2010, ora 12:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori