UNMIK: Ne asnje pjese te Kosoves nuk eshte ne fuqi ora policore
Albeu.com
Zedhenesi i UNMIK-ut Nirazh Sing ka mohuar sot zerat se ne disa pjese te Kosoves eshte ne fuqi ora policore.Sing theksoi se ne asnje rajon te Kosoves nuk ekziston dicka e tille, perfshire ketu edhe rajonin Drenices. Ne kete kuader, zedhenesi i KFOR-it, Pio Sabeta, deklaroi se zbarkimi i forcave gjermane te KFOR-it, per pjesemarrje ne operacionin stervitor " Forcat Rezerve ", nuk ka te beje me shtimin e masave te sigurise ne Kosove. Sipas tij gjendja e sigurise ne Kosove eshte e qete dhe KFOR-i nuk pret ndonje perkeqesim te saj. rtk
Shtuar më 22/09/2005, ora 00:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori