UNMIK dhe EULEX, neutrale ndaj statusit
Albeu.com
Përfaqësuesi i Rusisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Vitali Churkin, u ka bërë thirrje UNMIK-ut dhe EULEX-it që të kenë kujdes “që gjatë punës së tyre të jenë neutral ndaj statusit të Kosovës”. Churkin, siç raporton Radio Evropa e Lirë, ka tërhequr vërejtjen se, “destabilizimi i mëtejshëm i situatës”, do të ishte i dëmshëm për rajonin”.
Shtuar më 23/01/2010, ora 23:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori