Unioni i Gazetareve te Shqiperise mbeshtet Albin Kurtin
Albeu.com
Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë është deklaruar kundër procesit gjyqësor të liderit të lëvizjes “Vetvendosja” Albin Kurtit , duke e quajtur këtë proces të padrejtë dhe të paarsyeshëm.
Në një konferencë për shtyp ky Union , në bashkëpunim me këshillin kundër procesit gjyqësor të Albin Kurtit i kanë bërë apel institucioneve të Kosovës që të mbyllet menjëherë procedurat për ndjekjen e mëtejshme të Albin Kurtit.
Shtuar më 27/02/2010, ora 22:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori