Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor
Unaza, MPPT: Toka është në pronësi të shtetit
Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e ministrisë së transporteve theksoi se militantët e Partisë Socialiste u përpoqën që të ndalnin punimet e unazës. Punimet kanë filluar në atë pjesë ku tojka është në pronësi të shtetit, ka thënë zëdhënësja.

“Debati për Unazën e Madhe është ispiruar nga kryetari i bashkisë Edi Rama i cili po bëhet pengesë për ndërtimin e saj. Punimet kanë filluar në atë pjesë që është konfirmuar se toka është në pronësi të shtetit dhe jo në pronësi private siç pretendohet” theksoi zëdhënësja.

Ministria e tranporteve do të ndiqet procedura për shpronësim në ato pjesë ku toka është private. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2011, ora 15:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori