Ulen temperaturat, si do të jetë moti sot
Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të tyre.

Mbrëmja dhe nata mbeten kryesisht me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita sjellë rritje duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në zonat malore deri në 14°C maksimumi në Jugperëndim të vendit.

Era do fryjë e lehtë paradite, por mesatare gjatë pasdites, me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim mbi 3 ballë.
Shtuar më 10/02/2019, ora 08:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori