Ujku që kafshoi vajzën ishte i vaksinuar?
Pas shpërthimit të babait të vajzës dy vjeçare, e cila u sulmua sot në Kopshtin Zooologjik, një reagim ka ardhur nga zyrtarët e Agjencisë së Qarqeve.

Sipas tyre, ngjarja nuk ka qenë serioze por vetëm një shqetësim i nënës së vajzës. Sa i takon mungesës së ndihmës së parë, pretendohet se nuk është kërkuar një gjë e tillë.

Në fund sqarohet se “ujku është i vaksinuar dhe nuk ka asnjë rrezik edhe nëse ndodh kafshimi”. Tashme po kryhen verifikime për këtë ngjarje. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2016, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori