Ujëvara e Sotirës pushtohet nga vizitorët
Pëlqej
Ujëvara e Sotires disa dhjetra kilometra larg qytetitGramshit po kthehet në një destinacion turistik për ata që pëlqejnë udhetimin në natyre.
Mbi 150 persona kane udhëtuar në terrenin e thyer të kesaj zone të mbuluara me pyje, me lugina lumenjsh dhe maja malesh që gjithmone mbeten të mbuluara nga Dëbora.

Ujvara e Sotirës është një monument natyror që duhet promovuar pasi është një nga bukuritë më të rralla. Ajo ndodhet rrëze malit të Tomorrit, rreth 60 km larg qytetitGramshit. Ujwvara nuk egziston ne asnje harte turistike. /albeu.com/

Shtuar më 01/05/2012, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori