UET organizon panair pune
Albeu.com
Universiteti Europian i Tiranës, ka organizuar një panair pune në ambientet e këtij universiteti, në mënyrë që studentët të kenë kontaktet e para me tregun e punës dhe punëmarrësit.
Në hollin e madh të këtij universiteti janë vendosur disa sektorë të kompanive më të mëdha dhe më të rëndësishme në vend, ku studentët kanë pasur mundësi të kontaktojnë me përfaqësues të kompanive dhe ti dorëzojnë atyre CV-të e tyre dhe të flasin për mundësitë e punësimit të tyre. Kjo iniciativë është marë nga zyra e karrieres dhe praktikave.

Ky është panairi i parë i punës që zhvillohet në UET dhe kjo gjë ka ngjallur një interest ë madh tek studentet.
Shtuar më 20/05/2010, ora 14:44
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori