Udhëtoni nesër nga Rinasi? Njoftimi i rëndësishëm
Aeroporti i Rinasit ka njoftuar se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime. Kryesisht udhëtimet janë në Serbi, Turqi, Itali dhe Gjermani.

Po ashtu TIA i bën thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të kontaktojnë kompaninë ajrore ku kanë prerë biletën, si dhe të respektojnë protokollin e sigurisë për ruajtjen e higjienës.

Gjithashtu theksohet se “lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU”. ⠀⠀⠀

Njoftimi i plotë:

22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

Shtuar më 11/09/2020, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori