E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
U zuri rrugën me biçikletë, tre afrikanët bëjnë për spital shqiptarin
foto ilustruese
Mediat italiane raportojnë se një shtetas shqiptar është dhunuar nga tre afrikanë pas një konflikti në trafik.

Shqiptari i dhunuar është i moshës 28 vjeç dhe siç raportohet sherri me afrikanët nisi pasi ai po kalonte rugën me biçikletë.

Ngjarja është regjistruar në qytetin e Firences në Itali, ku tre afrikanët e kanë ndjekur deri në vendin e punës dhe më pas e kanë rrahur.

Sipas mediave italiane, pre e dhunës ka rënë edhe shefi i tij, i cili kishte shkuar për ta ndihmuar.

Për shkak të plagëve të marra, shqiptari është dërguar menjëherë në spital, për të marrë mjekimin e nevojshëm. /albeu.com/
Shtuar më 02/12/2018, ora 15:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori