U zunë në kafe, shqiptari i shkon në shtëpi dhe i godet gruan me sende të forta
Një incident i paparë i dhunës ndodhi në një kafene në Heraklion në Lamia, kur dy burra me origjinë shqiptare u përleshën dhunshëm midis tyre.

E gjitha filloi menjëherë pas orës 15:00 të së dielës pasdite. Teksa dy burrat po flisnin, një grindje e ashpër shpërtheu mes tyre, për një arsye të panjohura deri më tani.

Njëri prej tyre madje paralajmëroi vëllezërit e tij, të cilët nxituan në kafene, por pa mundur të qetësojnë situatën. Sipas pranishmëve të tjerë, shqiptari i inatosur theu shishet e birrës dhe vazhdimisht kërcënonte bashkatdhetarin, ndërsa në të njëjtën kohë vëllezërit e tij u përpoqën më kot ta “qetësonin”.

Sidoqoftë, pak më vonë, burri la kafenenë në mllef dhe u nis për në zonën e Damasta, ku jeton shqiptari tjetër. Aty, sipas informacioneve, ai shkoi në shtëpinë e tij dhe kërkoi gruan, të cilën nuk ngurroi ta godiste në kokë me një copë druri.

“Ajo shkoi në shtëpi dhe e goditi gruan time me shkop, tani EKAB po e çon atë në spital” , tha burri i saj disa minuta pas incidentit në një stacion karburanti lokal, ku ai bisedoi me banorët e frikësuar që e pyetën se çfarë kishte ndodhur.

“Ne pamë se kishte tension dhe se në një moment njëri prej tyre u largua dhe u nis për në Damasta. Ne nuk mund ta imagjinonim që ai të godiste gruan e tjetrit. Kishte tension, ata u kapën në duar… “theksoi një tjetër dëshmitar, shkruan panorama.

Ambulanca shkoi me shpejtësi për të marrë gruan e plagosur, e cila u transferua në spitalin lokal, ku iu dha ndihma e parë.

Në të njëjtën kohë, Policia ndaloi autorin e krimit.
Shtuar më 10/08/2020, ora 21:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori