U shpallën të pabanueshëm, do shemben 7 pallate në Kurbin
Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pas verifikimeve nga specialistët, pallatet janë shpallur si të pabanueshëm dhe të pariparueshëm.


Bazuarakt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç.

Shtuar më 11/12/2019, ora 20:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori