U përplasën me policinë, 11 protestues përfundojnë në polici
Pëlqej
Ditën e djeshme opozita organizoi një protestë të madhe në Tiranë gjatë të cilës u shënuan dhe disa incidente të rënda.

Sot, prokuroria e Tiranës ka referuar procedim penal në prokurori për 15 persona që morën pjesë në protestën e së të shtunës të opozitës.

Mësohet se personat e proceduar kanë goditur punonjësit e policisë.

Në protestë u lënduan 11 efektivë policie të plagosur dhe disa protestues, midis të cilëve edhe kryeredaktori i Rilindjes Demokratike. /albeu.com/

Shtuar më 27/05/2018, ora 11:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori