U nisën për të parë yjet, humbin jetën 5 të rinj në Itali
Pesë të rinj humbën jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Castelmagno, rajonAlpe, pranë Cuneo.

Viktimat udhëtonin në një makinë, që për motive të paqarta doli nga rruga dhe ra nga një lartësi shumë e madhe. Viktimat janë drejtuesi i mjetit një 24-vjeçar si dhe 4 të mitur nga mosha 11-16 vjeç.

Sipas të dhënave paraprake, fëmijët pasi kishin ngrënë darkë kishin vendosur të shkonin në Chastlasr, rajonAlpe për të parë yjet.

Aksidenti ndodhi rreth mesnatës ndërsa ktheheshin në shtëpi. Ndoshta për shkak të një shpërqendrimi 24-vjeçari në drejtim të mjetit mund të ketë humbur kontrollin duke rënë në humnerë, shkruan “A2”.
Shtuar më 12/08/2020, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori