U nda nga jeta, i jepet lamtumira e fundit Koço Devoles
COVID-19 i mori jetën artistit të madh Koço Devole, të cilit ditën
e sotme miq, kolegë e të afërm i dhanë lamtumirën e fundit.

Devole u shua në moshën 75-vjeçare teksa ndodhej prej 1 jave i intubuar në spitalin Infektiv, për shkak se gjendja e tij shëndetësore u rëndua pasi u infektua me COVID.

Aktori fillimisht u negativizua nga Covid dhe doli nga spitali, por u desh të rikthehej me urgjencë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore sepse vuante edhe nga leucemia. Kur u shtrua për herë të dytë në spital ai u fut menjëherë në intubim dhe pas një jave në luftë për jetën, ai e humbi betejën.

Shtuar më 10/11/2020, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori