U merrte lekë për provime, policia e Vlorës shpall në kërkim pedagogen
Pas rastit të arrestimeve dy ditë më parë të pedagogëve në Shkodër, pasi merrnin nga 200 deri në 700 euro për një provim, të tjera raste janë bërë publike.

Uniformat blu kanë shpallur në kërkim Dorina Minon, pedagoge në Universitetin e Vlorës, pasi akuzohet se ka marrë lekë për provime.

Kjo e fundit akuzohet për veprat penale të “korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. /albeu.com/

Shtuar më 23/11/2016, ora 09:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori