U masakroi nënën me plumba mes Tiranës, 53-vjeçari: Zogjtë e babit

53-vjeçari Fadil Kasemi ditën e djeshme vrau pa mëshirë ish-gruan e tij me profesion gjyqtare, Fildeze Hafizi.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e drekës në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë ku pas një sherri Kasemi i është futur në makinë gjyqtares dhe e ka qëlluar me dy plumba duke e lënë të vdekur.

Historia e tyre nis 17 vite më parë pas një martese me mblesëri, në vitin 2015 mes çiftit kishin nisur probleme ku Kasemi ka tentuar ta vrasë në sy të fëmijëve në Golem.

Nëse i hedhim një sy profilit të tij në Facebok, gjëjmë vetëm 3 foto ku dy prej tyree janë të fëmijëve por jo të ish-gruas.

Në një foto të publikuar në vitin 2013, si foto-kopertinë në adresën e tij në Facebook, edhe një vit më pas Kasemi komenton po vetë në foton e tij ku shkruan “Zogjtë e babit”.

Pas arrestimit 53-vjeçari ka deklaruar se që e shtyu në këtë akt ekstrem ishte pikërisht fakti që ish-bashkëshortja Fildeze Hafizi nuk e linte të takohej me fëmijët.

Ditën e sotme me anë të një statusi në Facebook ka postuar dhe reaguar për herë të parë vajza e tyre minorene e cila me shumë urrejtje e quan babain e saj një mostër që nuk meriton të marrë frymë.

STATUSI I VAJZËS

Dje kam humbur personin më të rëndësishëm në jetën time. Mami im ishte heroina ime, perëndesha ime.

Ajo ËSHTË njeriu më i mrekullueshëm i kësaj bote dhe KURRË në këtë botë s’do të ketë njeri si ajo më në këtë botë.

Ajo sakrifikoi çdo gjë për ne duke përfshirë jetën që të na hiqte nga ai plehra. Pavarësisht çdo gjëje ajo fliste mirë për të PAVARËSISHT ÇDO KAFSHERIE QË KEMI JETUAR NË ATË SHTËPI.

Ajo ishte shoqja ime e ngushtë, motra ime, dashuria ime e parë në këtë botë. Kushdo që e njihte e adhuronte kurajën forcën inteligjencën dashurinë e saj për jetën dhe zemrën e saj të pastër.

Vetëm ne e dimë se si rrinte me frikë kur iknim ÇDO FUNDJAVË te i ashtuquajturi “babi” që ka qenë dhe gjithmonë do të jetë një monstër që nuk meriton të marrë frymë.

Kur të kujtoj mamin tim unë nuk do qaj por do jem krenare për personin, heroinën që më rriti. Dhe sado që unë nuk besoj në Zot unë besoj që ajo tani është një engjëll që na ruan sepse e tillë ishte dhe gjallë.

Dhe ne do ja dalim do e bëjmë krenare dhe do bëhemi të denjë që të quhemi fëmijët e saj. Sepse ajo është forca jonë dhe pse nuk është më mes nesh.

Faleminderit të gjithëve që na u gjendët pranë
– Vajza e Fildes Hafizit( Fil Des) MELISA HAFIZI /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2017, ora 12:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori